Witamy na stronie naszego Stowarzyszenia!

AKTUALNOŚCI

Wpisy dotyczące wyłącznie aktualności hodowlanych znajdują się tutaj:

Aktualności hodowlane

Przypominamy wszystkim członkom CCF, że wszelką korespondencję do FPL dotyczącą np. dokumentacji hodowlanej należy kierować przez swój klub.

Zabronione jest kierowanie korespondencji przez członków CCF bezpośrednio na adresy mailowe w domenie @felispolonia.eu.

Link

W dziale kontakt zamieściliśmy dane Feniksowego paczkomatu na który można przesyłać dokumenty klubowe.

Paczkomat klubu:

Paczkomat GLB01N

ul. Garbarska 1 , 48-100 Głubczyce
Przy myjni samochodowej, obok sklepu Media Expert

Wysyłając przesyłki do paczkomatu, prosimy o podanie numeru telefonu [600764763] oraz adresu mailowego klubu: ccf@catclubfeniks.pl

Link

W tym tygodniu rozesłaliśmy drogą mailową PIT-11 do wszystkich członków którzy skorzystali w 2019 roku z dofinansowań do badań i kursu Paw Pewds.

Przypominamy o obowiązku rozliczenia się z uzyskanego dofinansowania ze swoim urzędem skarbowym.

W dniu dzisiejszym został też zaktualizowany regulamin dofinansowań genetycznych i USG serca. Zmienione zostały stawki dofinansowań oraz termin wypłat.

Link

Poniżej zamieszczamy informację PFF Felis Polonia z dnia 7.01.2020 r. FPL statementPL-1

Poland, 7.01.2020
Do wszystkich zainteresowanych,
Zarząd Polskiej Federacji Felinologicznej wyraża zaniepokojenie pojawiającymi się w internecie informacjami dotyczącymi rzekomego znacznego wzrostu liczby zachorowań wśród kotów rasowych na wirusowe choroby zakaźne.
Źródłem tych informacji są jedynie portale społecznościowe, które nie są i być nie powinny źródłem wiedzy merytorycznej.
Większość chorób wirusowych charakteryzuje możliwy okresowy wzrost zachorowań, ale jest to zjawisko powszechnie obserwowane nie tylko w medycynie weterynaryjnej.
Udział w wystawach związany jest z koniecznością przestrzegania warunków weterynaryjnych przez wystawców. Organizatorzy zaś, powinni dołożyć wszelkich starań aby zapewnić odpowiednie warunki sanitarno-higieniczne oraz opiekę weterynaryjną. Wiedzą powszechnie znaną jest fakt, że wystawy, będące skupiskiem zwierząt, są doskonałym środowiskiem do rozpowszechniania się wszelkich chorób zakaźnych, czego dowodem są przypadki zwiększonej zachorowalności po wystawach odbywających się w latach poprzednich i w wielu innych krajach.
W dniu dzisiejszym PFF Felis Polonia potwierdziła, iż zarówno Główny Inspektorat Weterynaryjny jak i oddziały terenowe, lecznice weterynaryjne zlokalizowane w dużych skupiskach miejskich, w okresie ostatnich 3 miesięcy, nie odnotowały znacznego wzrostu zachorowań na wirusowe choroby zakaźne wśród kotów.
PFF Felis Polonia także nie otrzymała zgłoszeń mogących wskazywać na znaczny wzrost zachorowań na zakaźne choroby wirusowe u kotów.
Jedynym źródłem wiedzy niepotwierdzonej, a tym samym wątpliwej, są dyskusje prowadzone za pośrednictwem portali społecznościowych.
Pragniemy zapewnić, że nie bagatelizujemy sygnałów jakie pojawiają się w przestrzeni komunikacyjnej, dlatego wszystkie wystawy organizowane pod patronatem PFF Felis Polonia będą prowadzone z zastosowaniem zaostrzonych zaleceń weterynaryjnych. Istotnym jest także, aby zwrócić szczególną uwagę na konieczność stosowania szczepień na choroby przeciwwirusowe zgodnie z zalecanym kalendarzem.
PFF Felis Polonia wspiera zawsze nie tylko hodowlę kotów rasowych, ale także ochronę zdrowia i dobrostanu naszych zwierząt. Dlatego też nie możemy pozostawić bez komentarza bezpodstawnych zarzutów kierowanych pod adresem hodowców. Należy zwrócić szczególną uwagę i przypomnieć, że portale społecznościowe nie są wiarygodnym źródłem wiedzy, ale mogą być niebezpiecznym narzędziem w rękach osób manipulujących rzeczywistym przebiegiem wydarzeń i realizujących swe nieetyczne cele.

Zarząd Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia

Link

Przypominam wszystkich hodowcom, że do 20 stycznia 2020 r należy złożyć w swoim Urzędzie Skarbowym PIT-6 za 2020 r. PIT’a można pobrać np. tutaj. W 2020 roku obowiązuje wersja 14 PIT-6. W tym roku brak wersji „aktywnej”, którą można było wypełnić na komputerze i wydrukować.


Skrócona instrukcja wypełniania:

PIT-6 wypełniamy za rok 2020

  1. w pole nr 37 (D.1.) należy wpisać „Hodowla kotów rasowych”
  2. w pole 38 (numer działu) wpisujemy „85”
  3. w pole 39 (rozmiar) należy wpisać ilość kotów hodowlanych
  4. pole 41 (Udział w dochodzie % ) należy wpisać „100”.
  5. Wypełniamy oczywiście także wszystkie części A (miejsce i cel składania deklaracji),
  6. Wypełniamy część B (dane identyfikacyjne podatnika)
  7. Wypełniamy część C (miejsce prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej). 
  8. Podpisujemy się w części E, pole 146.

Zanosimy do Urzędu Skarbowego. :)

Uwaga!

Jeżeli na swoim druku masz inne numery pól niż podaliśmy w przykładzie jak wypełnić druk, oznacza to, że prawdopodobnie używasz starszej wersji PIT-6, która może nie zostać przyjęta w US.

Wersję aktywną PIT-6 należy otwierać w programie Adobe Acrobat Reader (bezpłatny).

Podziękowania dla naszego członka, p. Lucyny Szczygieł za przesłanie PIT-6 w wersji do edytowanie w wordzie. 🙂

Link

Przypominamy o obowiązku opłacenia składki członkowskiej za 2020 rok. Składka powinna być opłacona do końca stycznia 2020 roku.

Prosimy o opłacanie składki osobnym przelewem (bez sumowania z innymi opłatami) i oznaczenie wpłaty jako "Składka 2020".

Wpłatę KONIECZNIE proszę opisać w tytule wpłaty jako np. SKŁADKA, SKŁADKA 2020, SKŁADKA CZŁONKOWSKA.

Prosimy o dokonanie wpłaty na pełną kwotę składki (65zł - składka indywidualna lub 75zł - składka rodzinna) bez pomniejszania kwoty składki o nadpłatę za dokumenty.

Odrębna wpłata składki znacznie ułatwi nam zaksięgowanie składki na Waszym koncie klubowym.

Składki za 2020 rok wynoszą:

65zł - składka indywidualna
75zł - składka rodzinna (2 lub więcej osób prowadzących razem hodowlę).

Dziękujemy za terminowe opłacenie składki.

Składki są księgowane na bieżąco na Waszych kontach w strefie klubowicza, prosimy o cierpliwość. Składkę można także opłacić szybkim przelewem online w strefie klubowicza.

Aktualizacja:

Wszystkim członkom została naliczona składka członkowska w strefie klubowicza, dlatego te osoby, które nie opłaciły jeszcze składki widzą swoje saldo jako -65zł, -75zł lub inną kwotę w zależności od tego, czy posiadały na koniec roku nadpłatę lub niedopłatę w klubie.

Link

WCZYTAJ WIĘCEJ