Witamy na stronie naszego Stowarzyszenia!

Statut i Regulaminy oraz skrócony zbiór zasad obowiązujących w Cat Club Feniks

Skrócony zbiór zasad obowiązujących w Cat Club Feniks:

  • Kotka może mieć maksymalnie 3 mioty na 24 miesiące.
  • Karta miotu powinna być wysłana do klubu do 8 tygodnia (56 dni), licząc od momentu narodzin kociąt.
  • Kocięta mogą opuścić hodowlę po otrzymaniu kompletu szczepień, odrobaczeniu oraz nie wcześniej niż po ukończeniu 12 tygodni (regulamin hodowlany FIFe p. 2.3.3).
  • Dla kocura (reproduktora) wymagane jest dostarczenie przed pierwszym kryciem do klubu zaświadczenia wydanego przez lekarza weterynarii o tym, że obydwa jądra zstąpiły do worka mosznowego (regulamin hodowlany FIFe p. 3.2).
  • Każdy hodowca musi posiadać zarejestrowany przydomek hodowlany FIFe.
  • Zabronione jest krycie swoich kotek kocurem, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w World Cat Congress lub innej organizacji uznawanej przez FPL (uchwała CCF nr 8/2013 z dnia 29.03.2013r).
  • Zabronione jest krycie kocurem (reproduktorem) zarejestrowanym w CCF kotek, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w World Cat Congress lub innj organizacji uznawanej przez FPL (uchwała CCF nr 8/2013 z dnia 29.03.2013r).
  • Zabronione jest wystawianie ofert sprzedaży (ogłoszeń), transakcji licytacyjnych i kup teraz na platformie handlowej Allegro.pl i innych portalach aukcyjnych (uchwała CCF nr 10/2013).
  • Wszystkie koty hodowlane i wystawowe muszą posiadać wszczepiony microchip.
  • Do dokumentów hodowlanych wysłanych do CCF należy załączyć potwierdzenie wykonania wpłaty lub przelewu.
Zabronione jest krycie kotki lub kocurem, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w World Cat Congress lub innej organizacji uznawanej przez FPL. Osoba będąca członkiem Cat Club Feniks nie może należeć w Polsce do organizacji nie zrzeszonej w World Cat Congress. (Uchwała Zarządu CCF nr 8/2013 z dnia 29.03.2013r)

Status dokumentów

Członkowie stowarzyszenia mogą na bieżąco śledzić status wysłanych dokumentów hodowlanych. Prosimy się zalogować do strefy klubowicza, która jest dostępna pod adresem www.dokumenty.catclubfeniks.pl

Statut i regulaminy FIFe

Regulamin Biura Rodowodowego CCF

1. Dokumenty prosimy wypełnić, wydrukować i własnoręcznie podpisać.

2. Dokumenty można wysłać do stowarzyszenia pocztą lub też, po zeskanowaniu, na adres mailowy biura CCF.

3. Wszystkie dokumenty przychodzące do stowarzyszenia są wysyłane do Biura Rodowodowego FPL w każdy wtorek.

4. Zabronione jest wysyłanie tego samego dokumentu zarówno pocztą jak i w postaci elektronicznej. Należy wybrać tylko jedną formę wysyłki.

5. Płatność za dokumenty należy wnosić z góry na numer rachunku bankowego CCF. Do FPL wysyłamy wyłącznie opłacone dokumenty, do których zostało dołączone potwierdzenie wykonania wpłaty.

6. Średni czas realizacji dokumentów przez Biuro Rodowodowe FPL to 2-3 tygodnie. Gotowe dokumenty rozsyłamy do członków CCF w ciągu 3-4 dni od momentu otrzymania ich przez klub.

Zabronione jest krycie kotki lub kocurem, których właściciel nie należy do stowarzyszenia zrzeszonego w World Cat Congress lub innej organizacji uznawanej przez FPL.Osoba będąca członkiem Cat Club Feniks nie może należeć w Polsce do organizacji nie zrzeszonej w World Cat Congress. (Uchwała Zarządu CCF nr 8/2013 z dnia 29.03.2013r)

Status dokumentów

Członkowie stowarzyszenia mogą na bieżąco śledzić status wysłanych dokumentów hodowlanych. Prosimy się zalogować do strefy klubowicza, która jest dostępna pod adresem www.dokumenty.ccfeniks.pl

World Cat Congress zrzesza wszystkie międzynarodowe organizacje felinologiczne.

Fédération Internationale Féline - FIFe Cat Fanciers' Association - CFA The International Cat Association - TICA World Cat Federation - WCF Australian Cat Federation - ACF New Zealand Cat Fancy - NZCF Co-ordinating Cat Council of Australia - CCC of A Governing Council of the Cat Fancy, United Kingdom - GCCF Southern African Cat Council - SACC


Statut i regulaminy FIFe

Uwaga! Szczególnie nowi członkowie CCF!

Wszystkich członków CCF, przed zawiezieniem swojej kotki na krycie, prosimy o sprawdzenie do jakiego dokładnie stowarzyszenia należy właściciel kocura. Jeżeli nie jesteś pewien, czy właściciel kocura należy do stowarzyszenia zrzeszonego w WCC lub innego, uznawanego przez FPL - skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.